Fotografiile prezentate au caracter informativ și pot afișa accesorii ce nu sunt incluse în pachetul standard al produsului sau pot fi de la un model asemănător.
Fotografiile prezentate au caracter informativ și pot afișa accesorii ce nu sunt incluse în pachetul standard al produsului sau pot fi de la un model asemănător.
LIPSA STOC!
Produsul se livreaza in ambalajul producatorului , nu contine ulei , benzina sau alte lichide , necesita montaj si punere in functiune.
Sistemul de pulverizare cu snec (surub) este mult mai ușor și mai rapid decât aplicarea manuală a texturii;
PCS(PAZ)-T5 poate fi utilizat fara compresor la rosturi, adezivi, sapa autonivelanta;
PCS(PAZ)-T5 poate fi utilizat cu compresor la gleturi (incarcare/finisaj), tencuieli decorative (granulometrie max. 2,5 mm);
Se recomanda utilizarea unui compresor cu debit de min. 330 l/min, presiune 10 bar;
Greutatea redusa și roțile din dotare, sporesc manevrabilitatea echipamentului;
Asamblarea rapidă și întreținere ușoară;
Pompa cu șnec durabilă ce poate fi folosită pentru vopsirea proiectelor de pana la 5.000 – 10.000 mp;
Debit mare de materiale, de 15l/min;
Motor puternic fără perii DC de 2,2 kW;
Duza intrare aer compresor;
Echipament de înaltă performanță pentru pulverizarea de gleturi si materiale decorative;
Rotorul si statorul asigură pomparea și pulverizarea materialului continuu și uniform;
Consum redus de materiale.
Gleturi de finisaj si incarcare, zugraveli decorative, chit, materiale ignifuge, materiale minerale de umplere, materiale pentru izolatii fonice si termoizolante, materiale bituminoase, adezivi.
1 x Rotor
1 x Stator
1 x Lance
3 x Duze ceramica 6, 8
6 x Bureti curatare furtun
1 x Furtun material diam.19 mm, cuplaje rapide, 117 bar
1 x Furtun aer, cuplaje rapide, 13 mm
1 x Set doua chei
1 x Perie curatare
* Distanta de pompare si debitul de material au un caracter orientativ si neangajant, aceste doua specificatii tehnice fiind influentate de factori precum: vascozitatea si granulometria materialului utilizat, tipul de rotor / stator si uzura acestuia, temperatura mediului ambiant.