Electropompa submersibila de 6" Pedrollo 6SR18/11-PD,3",9200W,450L/min,Hmax. 149m
Cod: 496B1811A
Credit module tbi bank 3.4.5
Tipologie: apa curata
Utilizare: civil, industrial, agricultura
Domeniu utilizare: irigatii, rezerva de apa, instalatii anti-incendiu, instalatii de presiune
tipologie: submerse
Familie: submersibila 6"
Prestatii:
Debit pana la 450 l/min (27 m³/h)
Inaltimea de pompare pana la 149 m
Caracteristici tehnice:
Tensiune de alimentare: 400 V - 50 Hz
Putere motor:9200W/12.5 CP
Debit maxim: 50÷450 l/min
Diametru cupla: 3"
Inaltime pompa: 1580 mm
Greutate: 67 kg
LIMITE DE UTILIZARE
Temperatura lichidului până la +35 °C
Continut de nisip maxim 100 g/m³
Adâncimea de a utiliza până la 100 m sub nivelul apei
Functii:
– Verticale
– Orizontale, cu următoarele limite: până la 12 etaje sau până la 11 kW
Porniri/ora: 20, la intervale regulate
Flux minim de răcire de 16 cm/s (0,5 m / s la 30 kW)
Serviciu continuu S1
MOTOR ELECTRIC
– Trifazic 400 V - 50 Hz
Cablu de alimentare de 4 m
POS. COMPONENTE CARACTERISTICI CONSTRUCTIVE
CORP DE REFULARE Fontă nichelata dotate cu gura de refulare filetata ISO 228/1
SUPAPA DE RETINERE Otel inoxidabil AISI 304
LANTERNA Fontă nichelata, dimensiuni conform normelor NEMA
TURBINE Noryl GFN2V și acoperite cu cauciuc special
DIFUZOARE Noryl GFN2V
CUTIE PORTDIFUZOR Otel inoxidabil AISI 304
AXUL POMPEI Otel inoxidabil AISI 304
CUPLA DE TRACTIUNE Otel inoxidabil AISI 420
FILTRU Otel inoxidabil AISI 304
SISTEM ACOPERIRE CABLU Otel inoxidabil AISI 304
MOTOR 6" 6PD = "PEDROLLO"