
Fotografiile prezentate au caracter informativ și pot afișa accesorii ce nu sunt incluse în pachetul standard al produsului sau pot fi de la un model asemănător.
Asistență clienți și livrări comenzi online: Luni - Vineri între 08:00 - 17:00
Sunați:
+40 (721) 205 074Pompele de apa nu acceptam sa fie returnate daca au fost montate si incercate.Pentru a alege corect modelul de pompa va rog sa ne solicitati asistenta tehnica si sa ne transmiteti toate datele necesare ( adancime put , grafic de forare , debit necesar , presiune etc ) Alegerea incorecta a unei pompe nu este culpa noastra si nu ne asumam consecintele.
Pompele autoamorsante PLURIJET sunt recomandate pentru aspirarea apei curate chiar si in prezenta aerului amestecat cu lichidul pompat si a lichidelor neagresive din punct de vedere chimic pentru materialele care compun pompa. Datorită , fiabilității și consumului redus de energie, sunt recomandate pentru uz casnic și civil, în special pentru presurizarea și distribuția apei în combinație cu rezervoare de autoclave, pentru recuperarea apei pluviale, pentru sisteme de irigații etc. Instalarea trebuie efectuată în locuri închise bine aerisite sau, în orice caz, ferite de intemperii
Tipologie: apa curata
Utilizare: domestic,civil,agricultura
Domeniu de utilizare: irigatii,rezerva de apa,instalatii de presiune
Tipologie: suprafata
Prestatii:
Debit pana la 80 l/min (4.8 m³/h)
Inaltimea de pompare pana la 52 m
Caracteristici tehnice:
Tensiune de alimentare: PLURIJETm: monofazic 230 V - 50 Hz cu protecţie termică incorporat in bobinaj / PLURIJET: trifazic 230/400 V - 50 Hz.
Putere motor:550W/0.75 CP
Debit maxim: 5÷130 l/min
Temperatura lichidului de la -10 °C până la +40 °C
Temperatura mediu până la +40 °C
Diametru cupla: 1"
Lungime pompa: 392 mm
Greutate: 8.6 kg
LIMITE DE UTILIZARE
Inaltimea de aspiratie manometrică se ridica până la 9 m (HS)
Temperatura lichidului de la -10 °C până la +40 °C
Temperatura mediu până la +40 °C
Presiunea maxima în corpul pompei 6 bar
Serviciu continuu S1
POS. COMPONENTE CARACTERISTICI CONSTRUCTIVE
CORP POMPA Fontă, prevazut cu guri filetate ISO 228/1
CAPAC Otel inoxidabil AISI 304
TURBINA Noryl GFN2V
ARBORE MOTOR Din oţel inoxidabil EN 10088-3 - 1.4104
TURBINA MECANICA
Turbina Capac Materiale
Tenuta Albero Materiali
Tipo Diametro Anello fisso Anello rotante Elastomero
AR-13 Ø 13 mm Ceramica Grafite NBR
RULMENTI
Electropompa Tip
PLURIJET 3/80X
PLURIJET 3/100X
PLURIJET 4/80X
6202 ZZ - C3 / 6201 ZZ
PLURIJET 4/100X 6203 ZZ / 6203 ZZ
CONDENSATOR
Electropompa Capacitate
Monofase (230 V o 240 V)
PLURIJETm 3/80X 12.5 μF - 450 VL
PLURIJETm 4/80X
PLURIJETm 3/100X 14 μF - 450 VL
PLURIJETm 4/100 X 20 μF - 450 VL
MOTOR ELECTRIC PLURIJETm: monofazic 230 V - 50 Hz cu protecţie termică incorporat in bobinaj .
PLURIJET: trifazic 230/400 V - 50 Hz
Pompele echipate cu motoare trifazate sunt de inalta clasa de eficienţă IE2 si IE3
– Izolaţie: clasa F.
– Protecţie: IP 44.
Descarcă
Pompele de apa nu acceptam sa fie returnate daca au fost montate si incercate.Pentru a alege corect modelul de pompa va rog sa ne solicitati asistenta tehnica si sa ne transmiteti toate datele necesare ( adancime put , grafic de forare , debit necesar , presiune etc ) Alegerea incorecta a unei pompe nu este culpa noastra si nu ne asumam consecintele.
Electropompe centrifuge autoamorsante cu prefiltru potrivite pentru circulatia si filtrarea apei piscinei, in special pentru cele care necesita debite mari (deversare). Recomandat pentru piscine de pana la 180 mc. Apa pentru utilizarea piscinei (pH 6,5 - 8,4). Instalarea trebuie efectuată în locuri aerisite și protejate de intemperii, cu spațiu adecvat pentru întreținere.