
Fotografiile prezentate au caracter informativ și pot afișa accesorii ce nu sunt incluse în pachetul standard al produsului sau pot fi de la un model asemănător.
Asistență clienți și livrări comenzi online: Luni - Vineri între 08:00 - 17:00
Sunați:
+40 (721) 205 074Mașina de tuns cu un singur rotor cu lame mobile RollerBlade este atașamentul ideal pentru curățarea sau întreținerea grea a terenurilor necultivate, pământul forestier și a parcurilor sau, de asemenea, pentru eliminarea resturilor vegetale sau pentru controlul buruienilor între rânduri.
Dispunând de transmisie cu angrenaje în baie de ulei și o structură solidă din oțel care asigură durabilitatea în timp, rotorul unic de tăiere este montat pe rulmenți care pot rezista cu ușurință chiar și la cele mai grele eforturi.
Lamele Y pulverizează mărăcinii, lemnul dur, vițele de vie etc, distribuindu-le uniform pe întreaga lățime de tăiere. În mod opțional, este posibil să asamblați lame de tuns iarba pentru a utiliza RollerBlade ca mașină de tuns iarba rurală.
Înălțimea de tăiere poate fi reglată ușor și continuu, de la 1,2 la 5,5 cm (în configurație standard), printr-o singură manivelă. Dotarea standard a RollerBlade include rola anti-scalp spate, în timp ce deschiderea frontală largă, protejată de clapete de oțel rezistente, face ca fluxul de material să fie mai ușor tocat.
Tocătorul de vegetație BCS ROLLERBLADE cu lățimea de 75 CM, cu cilindru compactor care reglează tăierile este potrivit pentru diferite utilaje BCS. Nu are în dotare roți anterioare.
Cu cilindru compactor care reglează tăierile este potrivit pentru diferite utilaje BCS.
Nu are în dotare roți anterioare.
Tocatorul cu un singur rotor cu lame mobile RollerBlade este atașamentul ideal pentru curățarea sau întreținerea grea a terenurilor necultivate, pământului forestier și a parcurilor, pentru eliminarea resturilor vegetale sau pentru controlul buruienilor între rânduri.
Înălțimea de tăiere poate fi reglată ușor și continuu, de la 1,2 la 5,5 cm (în configurație standard), printr-o singură manivelă.
Dotarea standard a RollerBlade include rola anti-scalp spate, în timp ce deschiderea frontală largă, protejată de clapete de oțel rezistente, face ca fluxul de material să fie mai ușor tocat.
Macina pana la 6 - 7 cm. in diametru
Dotat si cu tocator lateral
Lama 1 buc.
Rotor cu 27 ciocanele reversibile
Ecran interschimbabil
Maneta pentru deschidere a ecranului
Doua roti pentru deplasare
Productivitate 2 - 4 m³ / h
Greutate : 80 kg
Pentru motocultivatoare cu putere mai mare de 10 CP.
Este prevazut cu un cadru metalic vopsit in camp electrostatic.
Necesita un atasament curbat pentru prinderea la motocultivator.
Este dotat cu pompa de 40 L/min la 40 BAR actionata de priza
de putere a motocultivatorului cu doua roti pneumatice cuecartament reglabil, sezut pentru condus incorporat, filtru extern
la aspiratie. Capacitatea cisternei este de 200 litri fabricata din fibra de sticla.
Dimensiuni (cm): 220x70x100
Dotat cu atasament curbat pentru prinderea la motocultivator
Dotat cu bara pentru stropit pomi si vita de vie 4+4 jeturi
Dotat cu bara pentru ierbicidat 4m cu 9 jeturi
Produsul se livreaza in ambalajul producatorului , nu contine ulei , benzina sau alte lichide , necesita montaj si punere in functiune.
Este un accesoriu folosit la tocarea / maruntirea resturilor vegetale taiate in prealabil. Cea mai raspandita aplicatie o reprezinta tocarea crengilor rezultate in urma toaletarii periodice a copacilor, a arborilor si arbustilor fructiferi, a vitei de vie
Aeratorul AER2005 a fost conceput pentru a fi aplicat la motocultivatoare cu puteri cuprinse intre 7 CP si 12/14 CP. Este actionat de priza de putere a motocultivatoarelor.
Aeratorul se utilizeaza de regula de 2 ori pe an, primavara si toamna.
Aeratorul AER2005 este dotat cu un arbore orizontal, pe care sunt montate cutitele de aerare oscilante. Arborele orizontal are o viteza mare de rotatie. Aeratorul se foloseste pentru a elimina muschi, buruieni, radacini, si depozite mici formate pe gazon asigurand o permeabilitate mai buna a solului. Depozitele formate pe gazon nu permit infiltrarea aerului si a luminii la radacina gazonului. Cutitele de taiere, mai realizeaza si un canal fin in sol, la distante regulate, care lasa ca apa, aerul, ingrasamantul, mineralele si substantele nutritive sa patrunda nestingherit in sol, direct la radacina gazonului, astfel incat, valoroasele microorganisme sa isi poata desfasura activitatile lor si sa se stabileasca in sol, protejate de caldura si de vreme.
Aeratoarele AER2005 pot fi comandate si cu colector.
Acest accesoriu de motocultor este ideal pentru intretinerea terenurilor necultivate, a pasunilor forestiere, a parcurilor, poate fi utilizat si pentru eliminarea reziduurilor de taiere sau pentru a elimina buruienile dintre randuri.
Este echipat rotor monobloc care este unic in taiere si care poate fi montat pe rulmentii care pot suporta cu usurinta chiar si cele mai dure solicitari si are incluse si lame mobile.
Lamele in forma de Y mobile, imprastie uniform tot ce a fost taiat anterior (iarba, lemn de padure, etc) pe toata latimea de taiere.
Latime de taiere: 90 cm.
Puterea minima necesara: 7,5 kW.
Structura solida din otel, care asigura o durabilitate in timp a produsului.
Dotat cu transmisie cu angrenaje in baia de ulei.
Roțile din față ușurează direcția și pivotează pentru a preveni utilizarea acesteia; pentru modelele de 90 și 110 cm pot fi blocate pentru o operare mai ușoară pe pantă.
Prin intermediul manivelei poate fi reglata inaltimea de taiere de la 2-7.5 cm.
Pentru imbunatatirea echilibrului masinii in timpul lucrului, puteti comanda optional o greutate de 14 kg care se poate aplica tocatorului de vegetatie BladeRunner.
La montare, aveti nevoie de un prelungitor de 8 cm.
PRESA DE BALOTAT de dimensiuni mici, cu baloti rotunzi – Model MP 5
Atasabila motocultivatoarelor BCS
Necesita un motocultivator cu putere de minimum 9 CP.
Modele de BCS compatibile cu presa: BCS 720 PS GX270; BCS 620 GX270; BCS 615SL GX270;
BCS 740 PS cu GX390, BCS 740 PS Diesel; BCS 750 PS cu GX390; BCS 750 PS Diesel;
(La cerere, putem aduce presa de balotat si pentru alte marci de motocultivatoare)
Perie rotativa de maturat si curatat zapada pentru motocultoare BCS.
Perie de curatat reglabila cu peri din fibra speciala, pentru curatire generala si inlaturarea zapezii.
Peria de zapada se foloseste la maturarea si indepartarea zapezii de pe trotuare, alei, strazi.
Insertie metalica.
Se remarca prin usurinta in instalare si folosire.
Este propulsata de motor BCS.
Latime perie rotativa - 100 cm.
Este un mini sistem de infoliat baloti cilindrici, adaptabila motocultivatoarelor / motocositoarelor. A fost conceputa sa lucreze in spatii mici, inguste sau pe zonele de colina si de munte. Este conceputa pentru a se cupla la motocultivatoarele / motocositoarele monoaxiale dar exista la cerere si o varianta actionata de un motor electric. Infolierea se realizeaza in mod complet automatizat. Operatorul trebuie doar sa seteze numarul de infolieri / balot si sa actioneze maneta de start. Dupa ce se realizeaza infolierea, masina se opreste automat.
Pentru roti 5.0-10; 6.5/80-12.
Tocator cu o singura lama de 80 cm, poate fi folosit in zone industriale, necultivate sau pentru intretinerea spatiilor verzi.
Inaltimea de taiere se ajusteraza cu ajutorul distantierelor.
Are un separator posterior care asigura o descarcare si separare usoara pe sol.
Frana automata cu lama conform standardului EN 12733
Tocatorul BCS 80 HD SILENT are osie oscilanta pentru a urma conturul pe sol si roti pivotante in fata pentru buna manevrabilitate.
Turbină de zăpadă BCS cu lățimea de 70 cm, potrivită pentru utilaje de minim 8 CP.
Freza dubla MINIBI este freza dubla cu spatiu liber lasat intre cele 2 unitati de frezare.