Freza cu ingropare de pietre Condor 70L pentru utilaje BCS
    Freza cu ingropare de pietre Condor 70L pentru utilaje BCS

Fotografiile prezentate au caracter informativ și pot afișa accesorii ce nu sunt incluse în pachetul standard al produsului sau pot fi de la un model asemănător.

Freza cu ingropare de pietre Condor 70L pentru utilaje BCS

Cod: 071.700+020.019+92290825

Cu aceasta masina, care este deosebit de indicata la spatii mai restranse, puteti freza solul, puteti ingropa pietre sau alte materiale la o adancime intre 12 si 15 cm., toate acestea la o singura operatiune, obtinandu-se in acest fel un sol vegetal macinat si compactat.
Pentru situatii particulare de muncă și de stres mecanic puternic în prezența de pietrelor, masina de ingropat pietre este echipata cu un sistem de ambreiaj care protejeaza aparatul de la rupere în caz de blocare sau de altă natură.


Credit module tbi bank 3.4.5

1201.43 lei x 24 luni

Latime de lucru: 70cm
Rulou Compactor: 82cm
Putere necesara: 10 - 14
Greutate propie: 96 Kg

16 produse în aceeași categorie

Faciliteaza drenarea solului si reduce riscul de scurgere a pantelor, deoarece sapa cu cazmale nu creeaza acel sol dur sub terenul lucrat, o caracteristica negativa a altor utilaje rotative sau remorcate. Prelucrarea se face intr-un mod omogen pe intreaga latime a utilajului, transformand solul in mod uniform, astfel incat sa se faciliteze si punerea de fertilizatori, a gunoiului de grajd. Solul astfel lucrat se prezinta cu o suprafata plana, iar bulgarii sunt de dimensiune regulata, astfel incat de multe ori se poate trece direct la semanat

Aeratorul AER2005 a fost conceput pentru a fi aplicat la motocultivatoare cu puteri cuprinse intre 7 CP si 12/14 CP. Este actionat de priza de putere a motocultivatoarelor.
Aeratorul se utilizeaza de regula de 2 ori pe an, primavara si toamna.
Aeratorul AER2005 este dotat cu un arbore orizontal, pe care sunt montate cutitele de aerare oscilante. Arborele orizontal are o viteza mare de rotatie. Aeratorul se foloseste pentru a elimina muschi, buruieni, radacini, si depozite mici formate pe gazon asigurand o permeabilitate mai buna a solului. Depozitele formate pe gazon nu permit infiltrarea aerului si a luminii la radacina gazonului. Cutitele de taiere, mai realizeaza si un canal fin in sol, la distante regulate, care lasa ca apa, aerul, ingrasamantul, mineralele si substantele nutritive sa patrunda nestingherit in sol, direct la radacina gazonului, astfel incat, valoroasele microorganisme sa isi poata desfasura activitatile lor si sa se stabileasca in sol, protejate de caldura si de vreme. 
Aeratoarele AER2005 pot fi comandate si cu colector.

Este un mini sistem de infoliat baloti cilindrici, adaptabila motocultivatoarelor / motocositoarelor. A fost conceputa sa lucreze in spatii mici, inguste sau pe zonele de colina si de munte. Este conceputa pentru a se cupla la motocultivatoarele / motocositoarele monoaxiale dar exista la cerere si o varianta actionata de un motor electric. Infolierea se realizeaza in mod complet automatizat. Operatorul trebuie doar sa seteze numarul de infolieri / balot si sa actioneze maneta de start. Dupa ce se realizeaza infolierea, masina se opreste automat.

Pentru motocultivatoare cu putere mai mare de 10 CP.
Compatibil cu Modelele BCS: 740; 750;

Este prevazuta cu un cadru metalic vopsit in camp electrostatic.
Necesita un atasament curbat pentru prinderea la motocultivator.
Este dotata cu pompa de 40 L/min la 40 BAR actionata de priza de putere a motocultivatorului cu doua roti pneumatice cu ecartament reglabil, sezut pentru condus incorporat, filtru extern la aspiratie.

PRESA DE BALOTAT de dimensiuni mici, cu baloti rotunzi – Model MP 5
Atasabila motocultivatoarelor BCS
Necesita un motocultivator cu putere de minimum 9 CP.
Modele de BCS compatibile cu presa: BCS 720 PS GX270; BCS 620 GX270; BCS 615SL GX270;
BCS 740 PS cu GX390, BCS 740 PS Diesel; BCS 750 PS cu GX390; BCS 750 PS Diesel;
(La cerere, putem aduce presa de balotat si pentru alte marci de motocultivatoare)

Este o turbina de zapada profesionala, care are in dotare un grup de transmisie propriu, in baie de ulei. Antrenarea turbinei este facuta de priza de putere a motocultivatorului.
Turbina de zapda BCS, este de mare putere, datorita prizei de putere de rotatie mare a motocultivatorului. Poate arunca zapada pana la 15 m. departare.
Deflectorul din dotarea turbinei este orientabil 180°, astfel incat sa putem orienta zapada expulzata fie in fata, fie in laterale.
Latimea de lucru a turbinei de zapada este 70 cm

Freza de pamant BCS 66 cm – sapă rotativă cu capac ajustabil şi reglare rapidă a adâncimii, cu latimea de 66cm.
Afânează solul crescându-i gradul de permeabilitate, îl curăţă de buruieni şi îl pregăteşte pentru însămânţare.
Pentru toata gama de motocultoare BCS 720 Power Safe

Compatibil cu toate motocultoarele BCS.

Este prevazut cu un cadru metalic vopsit in camp electrostatic si cu bara de stropit pomi si vie 4+4 jeturi.

Necesita un atasament curbat pentru prinderea la motocultivator

Este dotat cu pompa de 40 L/min la 40 BAR actionata de priza de putere a motocultorului cu doua roti pneumatice cu ecartament reglabil, sezut pentru condus incorporat, filtru extern la aspiratie.

In functie de accesoriile utilizate poate fi folosit la stropirea si ierbicidarea: straturilor de legume si zarzavat, vitei de vie, pomilor fructiferi, pepinierilor, cultura mare, etc.

  • Cu tocatorul de crengi BIO 100 se pot toca crengi cat si diverse deseuri lemnoase cu ajutorul unui sistem care taie si feliaza pana la 7 - 8 cm, in diametru prin intermediul unei lame centrale.
  • Un sistem macina in diametru   pana la 3 cm prin intermediul a 28 de cutite reversibile .
  • Este echipat cu tije destinate pentru diverse tipuri de tocare umed/ uscat.
  • Modelul BIO 100 este echipat cu 2 sisteme de maruntire cat si cu 2 palnii de introdus material.
  • Productivitatea acestui tocator intr-o singura ora este de 4 - 6 mc/ora .
  • Este dotat cu 2 roti destinate pentru o deplasare mult mai usoara a utilajului.
  • Greutatea tocatorului BIO 100 este de 110 kg.

Semănătoarea 3 rânduri MODEL SMB este compatibilă cu orice tip de motocultivator BCS.

Semănătoarea 3 rânduri MODEL SMB este o semănătoare de înaltă precizie, având în vedere că distribuția semințelor se face cu un disc alveolat ce garantează căderea unei singure semințe. Semănătoarea 3 rânduri MODEL SMB are distanța reglabilă între rânduri.

Semănătoarea 3 rânduri MODEL SMB se poate comanda atât pentru semințe mici: morcov, ceapă, varză, sfeclă, sorg, soia, verdețuri, plante medicinale, etc., cât și pentru semințe mari: porumb, mazăre, fasole, etc.

Dacă se comandă semănătoarea 3 rânduri MODEL SMB pentru semințe mici, atunci se va primi distribuitorul de semințe mici + 3 discuri alveolate din aluminiu la alegere, iar dacă se comandă pentru semințe mari, atunci se va primi distribuitorul de semințe mari + 3 discuri alveolate din cauciuc siliconat.